ايران تحصيل   > دانشگاه > استخدام روانشناس در بيمارستان


 


نحوه استخدام روانشناس در بيمارستان


با توجه به اينکه برخي از بيماراني که به بيمارستان ها مراجعه مي نمايند، دچار مشکلاتي مي شوند که روند بيماري آنان را سهولت مي بخشد، لذا يک روانشناس در اين مواقع کمک مي نمايد تا به فرد آسيب ديده کمک نموده و همچنين براي درمان رواني او کمک هاي لازم را ارائه نمايد. اما نکته مهم اين است که آيا اين فرد خود، از شرايط لازم را بري اين کار را دارد؟ آيا مي تواند در شرايط بحراني به مراجعين براي تصميم گيري درست کمک نمايد؟ اين موارد خارج از علم در نظر گرفته مي شود و بر اساس شخصيت افراد در مصاحبه تعيين مي گردد.


با توجه به اينکه متقاضيان بسياري علاقه مند به شرکت در آزمون استخدام روانشناس در بيمارستان مي باشند، لذا پذيرش در آزمون در مرحله اوليه، شرط لازم براي قبولي در استخدام خواهد بود. پس از اينکه شما موفق به پذيرش در آزمون شديد، حال بايد در مصاحبه شغلي شرکت نماييد. توجه داشته باشيد. همانطور که شما به عنوان يک روانشناس مي دايند، براي انتخاب هر فردي به عنوان شغل مورد نر او، بايد از شرايط رواني لازم برخوردار باشد. بنابراين در مصاحبه، علاوه بر محک زدن اطلاعات شما، از نر رواني نيز شما را مورد سنجش قرار مي دهند.


در زمان مصاحبه براي استخدام دستيار روانشناس و يا هر مورد ديگري، با اعتماد به نفس کامل حضور يابيد و با اطمنيان به تمامي سوالات پاسخ دهيد. زيرا داشتن اعتماد به نفس به اطلاعات شما براي مصاحبه کننده بسيار مهم مي باشد. به طور معمول شخصيت هايي که جرات ورزي بالايي دارند، براي اين کار مناسب مي باشند به همين دليل از نظر سنجش شخصيت نيز، مصاحبه گيرندگان تلاش خود را براي استخدام اين افراد به خرج مي دهند.


 


وظيفه مشاور و روانشناس


در واقع وظيفه مشاور و روانشناس اين است که بدانند فرد از لحاظ روحي و رواني چه مشکلي را پيدا کرده است و با پيدا کردن ريشه‌هاي دليل مشکل به درمان آن مبادرت ورزد روانشناسان بسته به نوع فعاليت آنها مي توانند در زمان هاي مختلفي مشغول به فعاليت شود.


مثلاً تعدادي از روانشناساني که در مراکز مشاوره دولتي مشغول به فعاليت هستند در زمان استاندارد مطابق با ساعات کاري استاندارد مشغول به فعاليت هستند که مي‌ توانند در ارگانهايي زير نظر آموزش و پرورش و همچنين بهزيستي به فعاليت مشغول شوند.


اما افرادي که در مراکز مشاوره خصوصي مانند مراکز مشاوره ما مشغول به فعاليت مي شوند  ممکن است از نظر زماني تفاوت‌هاي کوچکي را با ساير افرادي که در مراکز مشاوره دولتي مشغول به فعاليت هستند داشته باشند.


که البته جاي نگراني نيست به اين دليل که اين زمان بسيار تنظيم شده و دقيق مي باشد و از قبل به صورت کاملاً هماهنگ و يدي با فرد مورد نظر تطبيق داده خواهد شد.


مشخصات روانشناس باليني


يک روانشناس باليني تلاش مي‌کند تا افراد را در مواقع بحراني و شرايط حساس زندگي که به شدت آنها را تحت تأثير قرار مي‌دهند و استرس و اضطراب شديدي را به آنها القا مي‌کنند راهنمايي و هدايت کرده و آنها را به برون رفت از اين بحران کمک مي کند اما يک روانشناس آموزشي تلاش مي‌کند تا با دادن انگيزه به فرد مقابل او را براي ارتقاء سطح آموزشي خود کمک نمايد و در واقع اين دو وظيفه کاملا متفاوت مي باشند.


بنابراين آشنايي با انواع روانشناسي بسيار مهم است و مي ‌تواند شامل روانشناسي آموزشي روانشناسي  باليني روانشناسي کودک و نوجوان روانشناسي ازدواج و ساير انواع روانشناسي ها باشد که هر کدام از اينها ويژگي هاي خاص خود را جهت انجام مشاوره مي‌طلبد.


مثلاً روانشناس خانواده بايستي تلاش کند تا با شناخت دقيق مشکلات خانواده مسائل بين همسران را به گونه اي مناسب مورد مطالعه قرار داده و با برگزاري جلسات مشترک و يا تک نفره با هر کدام از طرفين بتوانند مشکلات آنها را در زمينه زندگي مشترک حل نموده و آنها را از طلاق و ساير مشکلات موجود در زندگي مشترک نجات دهد.


همچنين روانشناس تحصيلي بايستي به امور مرتبط با تحصيل مسلط بوده و دانش آموزان و دانشجويان را در فرآيند يادگيري کمک نمايد و آنها را در صورت وجود مشکلات عاطفي خانوادگي و اختلال‌هاي يادگيري جهت ارتقا سطح آموزشي ياري دهد همچنين مي تواند به آنها با برگزاري آزمون هاي هوش و استعداد تحصيلي و پيشرفتهاي تحصيلي کمک نمايد.


يکي ديگر از انواع روانشناسي ها روانشناسي تربيتي است که در اين روانشناسي افراد همانند مشاوره ها و روانشناسي هاي تحصيلي تلاش مي‌کنند تا شرايط فرد را به بهترين حد مطلوب مورد نظر او برساند و از اين طريق او را با استفاده از برنامه ريزي هاي منظم برگزاري کلاس هاي مشترک به انجام و تحقق اين مهم سوق مي‌دهند.


يکي ديگر از انواع مهم روانشناسي که قطعاً همه افرادي که جهت استخدام روانشناس تلاش مي کنند بايستي به آن دقت نمايند.


نظر “مشاورانه” در مورد روانشناسي اجتماعي


روانشناسي اجتماعي است که اين روزها بسيار مهم و حائز اهميت است چرا که بسياري از شغل ها به گونه اي است که افراد با ديگر افراد در ارتباط بوده و همچنين انسان به صورت کلي از نظر اجتماعي موجودي است که به دنبال تعامل با ساير افراد است.


لذا روانشناسي اجتماعي در تلاش است تا سبب بهبود روابط ميان فردي و اجتماعي افراد بوده و آنها را در شرايط بهتري براي برقراري ارتباط با يکديگر قرار مي دهد که مي تواند نقش بسزايي در آينده آنها و موفقيت‌هاي آنها از نظر تحصيلي و شغلي ايفا نمايد.


Source: استخدام دستيار روانشناسمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Garrett advertisesoot شرکت ابداع سازه جي Brian کارت حافظه Alyssa Robert قيمت چربي گير Junya